24-Nisan-2014 (03:38:23 ÖÖ)
Hatasından dönmeyenler aptallar ve ölülerdir. Her insan hata yapar, önemli olan basit bir özür ve tekrar etmemektir.

Gönderen Konu: iran kadınları hakkında..  (Okunma sayısı 13074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
iran kadınları hakkında..
« : 03-Haziran-2008 (01:14:20 ÖS) »
Bir ahbabım var. İran da çalışıyor görevli olarak.  Geçenlerde izne gelmiş Türkiye ye. Bogazda nefis bir yemek yedik. Arada da konuşuyoruz. Ben meraklı İran ı daha doğrusu Iran da yaşayan kadınları ortamı soruyorum. Bir çok şey anlattı. Kısaca özetleyecem: Bi kere İran da kadınlar bizdeki gibi boyunlarını da boğarcasına bağlamıyorlarmış. Hafif bir şal atar gibi kafaya örtüyü atıyorlar. Saçlar hep gözüküyormus. Modern tunikler pantalonlar altına açık ayakkabı giyiyorlarmış. Her kadının kartı varmış. Arabasıyla yolda gidiyor diyelim gözüne bir çıthırı kestirdimi hemen durup kartı veriyormuş. Arkada kuyruk oluşmuş yol tıkanmış kornalar dart dart yapmış umrunda değil. O akşama işi bağlama derdinde. Ve istediğini alana kadarda yerinden kıpırdatmıyormuş arabasını.  Sonra yoluna devam ediyormuş. İran da durum anaerkilmiş. Yane erkekler evde iş görüyor. Çamaşır bulaşık yemek yapma işi erkeklerde. Eve misafir geldiğinde çayı demleyip hizmet etme işi de erkeklerde. Kadınlar oturuyormuş. Evde hizmet hep erkeklerin üzerinde. Daha neler neler anlattı da size bu kadarcığını yazıyorum. Bazı şeyler muzur neşriyata giriyor dur onları da anlatmayım.. ;)

Çevrimdışı deli

• Tanıdık
  • **
Ynt: iran kadınları hakkında..
« Yanıtla #1 : 04-Haziran-2008 (04:29:37 ÖS) »
son cümleye istinaden;

isteriz isteriz slayt sunum isteriz :-[ :P

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
« Yanıtla #2 : 04-Haziran-2008 (04:51:36 ÖS) »
Oooo ben yazarım da. Kanal yöneticisi Birdost ile anlaşma yaptık. Muzur konularda dikkatli olacağım. O yüzden sevgili deli sadece istemekle yetineceksiniz..Yani olay teoride kalacak yazılar pratiğe dökülemeyecek..

Hadi bu vesile ile müthiş güzel yaz güneşi (şu anki) sizinle olsun... :)

Çevrimdışı deli

• Tanıdık
  • **
« Yanıtla #3 : 04-Haziran-2008 (05:13:56 ÖS) »
musulda bizim diyoruz ama sadece bakıyoruz usul usul..  :P
anlaşılmayacak bişey yok, kaba etinde yada koltuklarında bir kabarma olmayacağını bildiğim için rahat yazıyorumki; en muzur yada kıskırtıcı konular dahi clio nun eteğindense es geçilmeyecek kadar kabullenilebilir.  bu tamamen frekans meselesi, alakasız biri okusa senin yazdıklarını "aaa bune yaaa" der. sen herzaman yenisin ama seni eskiler bilir ;)... kanal yönetimi, yayın imtiyaz sabibi vs. hikaye... en son baktık olmadı, "seni çekemeyen anten taksın" der geçeriz :D

slaytı mılaytı geçtim, o iranlının ismini, olmadı eşgalini, oda olmadı robot resmini falan çiz  :P :P :D   

Çevrimdışı Papatya

• Site Yetkilisi
  • Arkadaş
« Yanıtla #4 : 04-Haziran-2008 (05:22:32 ÖS) »
iranda bayanlar araba kullanamıyormuş doğru mu?
PAN ÇİĞ KÖFTE. Tadı tadımında saklı...

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
« Yanıtla #5 : 05-Haziran-2008 (01:30:06 ÖS) »
Kesinlikle yalan..Öyle de güzel kullanıyorlarmış ki. Bırakın kullanmayı ben size ne diyorum hepsinin kartı var. Kart dağıtıyorlar..Gerisini siz düşünün artık.. ;)

Çevrimdışı deli

• Tanıdık
  • **
« Yanıtla #6 : 05-Haziran-2008 (05:47:16 ÖS) »
offf ki offff, ben diyorum istanbul boğazı, sen diyorsun eeeeee çanakkale dolayları :( ;)

Çevrimdışı kimse

• Tanıdık
  • **
« Yanıtla #7 : 08-Haziran-2008 (04:57:28 ÖS) »
Benim bir tanıdığım da Tahranda ateşe onun anlattıgıda farklı : Biz diyor şehrin belirli bir bölgesinde (giriş çıkış kontrollüdür) çok normal yaşıyoruz sinemalar diskolar uydu antenleri balo v.s. diger bölümlere şehirlere gitmek yada oralardan insanların bu tecrit bölgeye girmesi özel izinle .. oyüzden halkın yaşayışını pek bilmiyoruz çünkü görmüyoruz diyor ben onun yalancısıyım ...
...Yeserdi telgraf direkleri selamin geciyor besbelli....
...O seni gülüm o seni, kirpiklerin gözleri kucaklamasi gibi, kucaklarim seni.....

debroglie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14-Haziran-2008 (03:52:33 ÖS) »
Okuduğum bir kitap beni zamanında çok etkilemişti ve sanırım o dönem çocukluğunda etkisiyle olayın geçtiği ülke yani iran dan nefret emiştim.. konu amerikalı bir kadının iranlı bir doktor ile evlenip tatil amaçlı 15 günlüğüne irana gelmeleri ile alakalı idi..hala hatırladıkça tüylerimi ürperten bir hikayedir.. o zamandan bu zamana iranda işler değiştimi bilmiyorum ama o dönemdeki kanunlar haklar hala uygulanıyorsa yukarda anlatılanlar tamamen palavra bana göre.. ilgilenen, okumak isteyenler olursa kitabın adı Kızım olmadan asla / yazar: Betty Mahmudi

Çevrimdışı Papatya

• Site Yetkilisi
  • Arkadaş
« Yanıtla #9 : 24-Haziran-2008 (07:04:03 ÖS) »
debroglie filmini de izlemiştim bunun. yazını okurken, filmi izlerkenki gerilimim stresim aklıma geldi. zavallı kadın :(
PAN ÇİĞ KÖFTE. Tadı tadımında saklı...

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
« Yanıtla #10 : 26-Haziran-2008 (12:26:31 ÖS) »
Kardeşim sen benim yazılarıma yorum yapmasana..Alla Allaaa hadi git başka yazılara kıştt kışşt.. :P

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
« Yanıtla #11 : 08-Temmuz-2008 (08:59:56 ÖÖ) »
Tüh ya..Biz de tam kurtulduk diye düşünürken hop gelmiş yine jaws..
Bana ne engelle beni..çoookta tınn..

Artı yazma senin yüzünden yazım yine kilit altında kalıcek.. :P

Dün, 05:48:20 ÖS Gönderen: misafir_30 | Görüntülenme: 14 | Yorumlar: 1

$imdi bakınıyorum şöyle bi hayata! Diyorum ki karşıma aldığım kişilik ne ki? Sahipsizlik ne ki?

Sonra delilik falan filan diy...
19-Nisan-2014 (11:43:43 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 50 | Yorumlar: 1

Namus; İnsana özgü bir kavramdır...Kadını erkeği fark etmez...
19-Nisan-2014 (02:49:47 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 61 | Yorumlar: 1

UĞUR DÜNDAR... " Sandıktan demokrasi değil PADİŞAH ÇIKIYOR " demiş.!! ;) 
19-Nisan-2014 (02:29:41 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 55 | Yorumlar: 0

Günde 3 posta dayak yiyip, yine de kocam diyen kadın gibisin Türkiye'm.!! :'(   
19-Nisan-2014 (02:13:52 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 37 | Yorumlar: 0

Ülkesinin gündemini takip edip,hala akıl sağlığını yitirmeden yaşayabilenlere T.C vatandaşı denir... >:( >:( >:(
19-Nisan-2014 (02:04:26 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 48 | Yorumlar: 0

15 yıl kadar önceydi. Tommy'yi ilk o gün görmüstüm."inancin tarihi" dersimin öğrencil
...
19-Nisan-2014 (01:59:19 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 47 | Yorumlar: 0

Hintli bir yaşlı usta, çırağının herşeyden sürekli şikayet etmesinden bıkmıştı.
...
19-Nisan-2014 (01:42:28 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 33 | Yorumlar: 0

Her Şey Sende Gizli [/size]Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif...
19-Nisan-2014 (01:39:29 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 25 | Yorumlar: 0

Bekleyenler İçin [/size]Bir ayak sesi duymayayım Kapıya koşuyorum Gelen sen misin diye Bir sa...
19-Nisan-2014 (01:34:45 ÖS) Gönderen: sensagol | Görüntülenme: 32 | Yorumlar: 0

Ben Seni Sevdim Mi? [/size]Ben seni sevdim mi? Sevdim, kime ne Tuttum, ta içime oturttum seni...