26-Kasım-2014 (02:01:14 ÖÖ)
Sürekli aynı şeyi yaparak farklı sonuç beklemek ahmaklıktır. (A.Einstein)
Sitemize kayıt olurken üye adınızda ŞÇİÖĞÜ gibi Türkçe'ye özgü harfler kullanmayınız..

Gönderen Konu: Tüm zamanların en çok okunan kitapları  (Okunma sayısı 2609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BirDost

• Yönetici
  • Tanıdık
Tüm zamanların en çok okunan kitapları
« : 18-Aralık-2011 (04:55:43 ÖS) »
Bazı kitaplar vardır, adını duyan herkes tarafından, okunmasa bile içeriği az çok bilinir..

Cin Ali
Bir zamanların okul çocuklarının kabusu.
Cin olmadan adam çarpmaya kalkan velet.

Pamuk Prenses
Gelecekte bir prensle evlenip kraliçe olacağını düşünmeden kırlarda lay lay lom koşan dengesiz prens. Ve ona kafayı takıp “O mu güzel, ben mi?” diye tırlatan cadı arasında geçen maceralar. Araya giren 7 tane cüceyi saymıyorum bile. Zaten hepsini toplasan bi prens yapmaz.

Yıldız Savaşları
Mega Star Tarkan ve Ajda Pekkan kavga ederse..
Bi de bunun uzayda olduğunu hayal edin.

Yüzüklerin Efendisi
Bir kuyumcunun kaleme aldığı düşünülen eser. En iyi yüzüğü yapmaya çalışan kuyumcu, öyküde ipin ucunu kaçırırsa..

Ferrarisini Satan Bilge
Ferrari arabası olacak kadar zengin bir adam varmış. Bilge olduktan sonra arabayı budist tapınağına bağışlamamış ve satmış.

Hala para hırsı, hala bir maddiyatçılık. Bu nasıl bilgelik..

Savaş ve Barış
Biri olmadan diğerinin anlamı olmayan vazgeçilmez ikilem.
Bir biri kazanır bir diğeri..

Sefiller
Fakirlerin hayatını anlatarak zengin olan yazarın öyküsü..

Da Vinci Şifresi
ÖSYM başkanlığına ilham kaynağı olan kitap. Son üniversite sınavındaki mod ve medyan çözümlerinin açıklandığı sanılan eser..

ÖSYM’yi duyan Dan Brown acaba ne düşünmüştür? Kendi eserindeki şifreden daha iyisinin gerçek hayatta yapılması O’nu kahretmiş olabilir mi?

Yaprak Dökümü
Televizyonda filim olmadan önce kimsenin bilmediği ve okunmayan fakat dizi başladığı anda sonunu merak edenler tarafından yok satan nadide eserlerden..

Sokakta 10 kişiye yazarını sorsanız, hepsinden de “Reşat Nuri Güntekin” cevabı alacağınız, yazarı nadir bilinen bir kitap.

Aşk-ı Memnu
Bittiği gün toplumun namusunun temizlendiği, ahlak karmaşası eser.
Fatmagül’e 1 adım kala..

Güliver Devler Ülkesinde
İnsanın kendisini küçük düşürdüğü en zor anlar..
Lafın gelişi değil, gerçekten küçük olunan ülkede olanlar..

Güliver Cüceler Ülkesinde
Kompleksin doruğa ulaştığı anda bir insan neler yaşar..
Öncekinin tersi olan, intikam mahiyetinde bir eser..

Hamlet
Adını her duyduğumda canımın “omlet” çektiği yegane eser..

Nasıl Zengin Olunur?
Belirli dönemlerde zengin olma hayali kuranlar için yazılan eser. Kitap yazarının bu kitaptan sonra zengin olduğu kesindir. Fakat okuyucunun nasıl zengin olacağı meçhul..

Acaba pet, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi "kullan at" ürünlerine kitaplardan daha fazla ağaç kullanılmış olabilir mi?

Dünyada "kişi başına düşen kitap sayısı" varken, ülkemizde "kitap başına düşen insan sayısı" rakamları olması ne kadar düşündürücü ve üzüntü verici değil mi…

debroglie

• Ziyaretçi
Ynt: Tüm zamanların en çok okunan kitapları
« Yanıtla #1 : 18-Aralık-2011 (11:26:41 ÖS) »
Geçenlerde Ankarada idim işim dolayısıyla.. şehri yaşamak adına metrosunu kullandım(bundan sonra taksi kullanmıcam :) ) ve insanlar kitap okuyordu.. metro da bile kitap okuyordu!.. ben bunu en son yurt dışında görmüştüm açıkcası.. bu inanılmaz mutlu etti beni.. yeni nesil okuyor arkadaşlar!... ha bi kısmı bili kurgu, bi kısmı korku romanları, bi kısmı zirzop şeyler vb. ama yinede okuma oranı arttı gibi geliyor bana..

Bu arada yukarıda yazdıkların müthiş :)

Çevrimdışı EsCo

• Arkadaş
  • bir dost forum üye seviyeleri bir dost olana kadar artarak değişir ;)
    • BirDost
« Yanıtla #2 : 20-Aralık-2011 (09:47:23 ÖS) »
Yazıyı beğenmene sevindim :)

Açıkçası İstanbul'da da özellikle metrobüs hattında uzun bir yolculuk süresi olması sebebiyle bu tarz kitap okuyanlar görüyorum. Yolculuk süresi insanları bir meşguliyet aramaya yöneltmiş durumda. İlk durakla son durak arası neredeyse 60 dakikalık bir yolculuk süresi olduğu düşünülürse :D

Özellikle son zamanlarda birkaç kişinin netbook ile film izlediğini ya da oyun oynadığını bile gördüm :)
Sanal Alemde Gercek BirDost Ariyorsan Dogru Adrestesin...

Çevrimdışı Clio

• Bir Dost
« Yanıtla #3 : 21-Aralık-2011 (03:49:24 ÖS) »
Edebiyatın 'iyileştirici' niteliğinden yola çıkan bir grup bilim insanı, nitelikli romanların insan beynini geliştirip keskinleştirdiğini, sosyal bağları güçlendirerek kişiliği değiştirdiğini ve ilişki kurmayı kolaylaştırdığını ortaya koydu.

Hürriyet'in haberine göre, Toronto Üniversitesi öğretim üyesi psikiyatr Keith Oatley ve Ingrid Wickelgren tarafından Scientific American'da yazılan makaleye göre, roman kahramanlarıyla özdeşleşmek, hem hayal dünyasını zenginleştiriyor, hem de sosyal bağları güçlendiriyor.

Listede yer alan on roman şöyle:
  • Johann von Goethe / Genç Werther'in Çektikleri (1787)
  • Jane Austen / Aşk ve Gurur (1813)
  • Nathaniel Hawthorne / Kırmızı Leke 1850
  • Gustave Flaubert / Madam Bovary (1856)
  • George Eliot / Middlemarch (1870)
  • Leo Tolstoy / Anna Karenina (1877)
  • Virginia Woolf / Bayan Dalloway (1925)
  • Toni Morrison / Sevgili (1987)
  • J.M. Coetzee / Utanç (1999)
  • Muhsin Hamid / Gönülsüz Köktendinci (2007)
« Son Düzenleme: 25-Aralık-2011 (02:20:39 ÖS) Gönderen: BirDost »

17-Kasım-2014 (11:07:51 ÖÖ) Gönderen: Serdar102 | Görüntülenme: 66 | Yorumlar: 0

Sivrikoz'un küçük yaşlardan itibaren kafasına takılan sorular vardır. Yıllar geçtikçe bu sorular daha da belirginleşir. Annesine, babasına, amcasına, dayısına bu soruları sorar fakat ge...

xxPHD

Theorist_04
15-Kasım-2014 (11:34:52 ÖÖ) Gönderen: Theorist_04
Görüntülenme: 82 | Yorumlar: 0

Önemli bir mevzu phd...Nedir, nasıl olur biter derken yorucu ve zahmetli zamanların ardından bitti. Ne üzerine pardon üzerinde bitti dersek tuhaf olmaz.

Rezil ola ola, tırnakları kır...
Theorist_04
14-Kasım-2014 (09:33:09 ÖÖ) Gönderen: Theorist_04
Görüntülenme: 87 | Yorumlar: 0

Ne na -na.

I got on the phone

And called the girls s...
kafkas
01-Kasım-2014 (04:14:35 ÖÖ) Gönderen: kafkas
Görüntülenme: 226 | Yorumlar: 1

O MAVİ GÖZLÜ BİR DEVDİ - NAZIM HİKMET

O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Kadının hayali minnacık bir evdi,
bahçesinde ebrul...
DeliKiz
26-Ekim-2014 (11:19:52 ÖS) Gönderen: DeliKiz
Görüntülenme: 180 | Yorumlar: 0

Kimse bilmez neden güldüğümü,
 Deli derler bana.
 Bazen masum bir çocuk,
 Bazen tehlikeli bir ordu olurum tek başıma.
 Katil ruhumun derinliklerinde,
 Kanatları kırık bir mele...
23-Ekim-2014 (11:32:22 ÖÖ) Gönderen: Serdar102 | Görüntülenme: 266 | Yorumlar: 1

KELEBEKLER

İki varmış, üç yokmuş. Beş varmış, on yokmuş. Bir çocuk varmış, çocuğun arkadaşı martıymış. Çocuk bir gün martıya şöyle demiş: " Ben bir masal yazmak isti...
20-Ekim-2014 (10:41:23 ÖÖ) Gönderen: ORHANAFACAN | Görüntülenme: 201 | Yorumlar: 0

İki Şehit,iki Yetim,iki Dul[/...
02-Ekim-2014 (12:59:21 ÖS) Gönderen: mehmetdemir | Görüntülenme: 332 | Yorumlar: 0

arkadaşlar merhaba
bu notebookun ekran kartı nasıldır
https://www.notebookadresi.com/asus-x550jk-xo012d-notebook36?keyword=X550JK
28-Eylül-2014 (05:14:32 ÖS) Gönderen: emrebulut | Görüntülenme: 293 | Yorumlar: 0

Arkadaşlar tam hasta olma zamanı aman dikkat edin, meyve tüketimine çok önem vermek gerektiği söyleniyor hep. ama ben pek dikkatli değilim ve fena halde nezle oldum. ümit çerçi'ye gittim ve heme...
24-Eylül-2014 (09:22:18 ÖS) Gönderen: kanbas | Görüntülenme: 306 | Yorumlar: 0

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım istanbul