01-Kasım-2014 (07:10:28 ÖÖ)
Gel, ne olursan ol yine gel. İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel.
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel. (Hz. Mevlana)

Gönderen Konu: TRAFİK LEVHALARI  (Okunma sayısı 48172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FİKRET GÜRSOY

• Tanıdık
  • **
TRAFİK LEVHALARI
« : 02-Aralık-2008 (09:48:35 ÖÖ) »
TRAFİK LEVHALARI

Saygı değer okurlarım, bu köşe yazımda ise, Trafik levhalarının önemi üzerinde durmaya çalışacağım, Trafik levhaları çok önem arz eden unsurlardan biridir, eğer bu levhalara dikkat etmesek, yolumuzu şaşırabiliriz veya trafik kazası yapabiliriz. Bu nedenle, Trafik levhalarını gözümüz gibi korumalıyız. Türk Ceza Kanuna göre, Trafik Levhalarına zarar verenler, eğer tespit edilirlerse, altı ay kadar hapis cezası yatarlar. Trafik levhalarına zarar veren kişileri gördüğü halde, haber vermeyenler ise, üç ay hapis cezasına çaptırılırlar. Şahsen bu cezalar az bile, o güzelim Trafik levhalarını hedef tahtası yaparak delik deşik yapanlarımı? İstersin, çocuklar tarafından taşlanarak, Trafik levhalarının zedelendiğini mi? istersin, yoksa yarı gece, Trafik levhalarının dibinden kesilerek, hurdacılara satıldığını mı? İstersin, Bu manzaralar ne kadar çirkin ve kötü davranışlar değil mi?
        Saygı değer okurlarım, Trafik Uyarı Levhaları, kırmızı üçgen şeklindedir, Trafik Bilgi İşaret Levhaları mavi renktedir, Trafik İşaret Levhaları, kırmızı daire şeklindedir, Duraklama ve Park Levhaları ise daire şeklindedir, Levhaların renkleri ise kırmızıdır. Bu Trafik Levhaları, bizlerin cankurtaran simidi gibidir, Trafikteki hayatlarımız, bu Trafik Levhalarına bağlıdır. Bir gün Trafikte seyrederken, ok meydanına gitmek isteyenler için, oraya ok meydanı yazan, bir Trafik Levhası koymuşlar, ne güzel, ama çirkin ve kötü olan taraf ise, kendini bilmeyen birisi veya birileri, ok meydanı kelimesinin başına, (B) harfini yağlı boya ile ilave ederek, Çok affedersiniz, Bok meydanı şeklinde okunarak, O semtte oturanlara hem hakaret, hem de sürücülerin bu yazı sebebiyle dikkatleri dağılarak kaza yapmalarına sebebiyet vermektedirler.
          Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman, şöyle bir durum ortaya çıkmaktadır, Sürücülerimiz Trafik Levhalarının korunması adına elinden geleni yapması yanı sıra, yayalarının da, Trafik levhalarını, tabiri caiz ise gözü gibi korumaları gerekecektir. Trafik Levhalarına zarar verenleri anında şikayet edeceklerdir. Trafik Levhalarına zarar verenlere asla göz yummayacaklardır. Eğer bunun üstesinden gelemezsek, O zaman Trafik kazaları bizleri bekliyor demektir. Bir keresinde Bağcılar tarafına yolum düşmüştü, yol ayrımında bir Trafik Levhası bulunuyordu ve O levhada Bağcılar Belediyesi yazıyordu, buraya kadar normal, ama anormal olan hadise ise, Bağcılar kelimesinin başında bulunan (B) harfini, kendini bilmeyen biri veya birileri silmiş, onun yerine yağlı boya ile (Y) harfi yazmış, dolayısıyla Bağcılar Belediyesi yerine Yağcılar Belediyesi olmuş, bu manzarayı görünce, inanın şok oldum. Birde 21. yüz yıldan bahsediyoruz, birde Avrupa Birliğinden söz ediyoruz, daha kendi ülkemizin iç benliği olan Trafik Levhalarına sahip çıkamıyoruz, nasıl bu insanlarla bir yere varacağız? Bu vatanın ilerlemesini asla istemeyenler, devamlı geri gitmesini isteyenler ve bu sebeple, Trafik Levhalarına dahi tahammülü olmayan bu insanlarla mı? Ortak Pazara gireceğiz?
              Evet, saygı değer okurlarım, bu konuda çok söyleyeceklerimiz var ama zamanımız ve yerimiz buna müsait değil, burada sözlerime son verirken, hepinizi saygıyla selamlar, sağlam ve düzgün Trafik Levhalarıyla karşılaşmak ümidi ile hoşça kalınız.
              SORU: Kırmızı üçken, içerisinde ünlem işareti olan, Trafik Levhasının anlamı nedir? Bu sorunun eğer cevabını biliyorsanız. Şahsıma ait 0 505 811 93 31 no lu cep telefonundan şahsıma ulaşabilirsiniz veya www.fikretgursoy.com adresinden de, şahsıma ulaşabilirsiniz. Bilenlerin içerisinden çekeceğimiz kura sonucunda, bir talihli okurumuza, Bir adet kamyon hediye edilecektir. Tabi’i ki, oyuncak kamyon, iyi gülmeler. Saygılarımla…

sinemce

• Ziyaretçi
Ynt: TRAFİK LEVHALARI
« Yanıtla #1 : 05-Aralık-2008 (10:29:39 ÖS) »
cok güzel konuya deginmissin ve tabiiki yazdikca konu dagiliyor ve genel sorunlar kisaca anilmis oluyor.ne yollar ne kullar ne bilgi yetmiyor avrupa birligi icin. ve inanin ki türkiyede hatali sollamalardan gecilmiyor kurallara levhalara olan dikkatsizlik tartisilmaz birsey türkiyede,senin de anlattigin gibi bir harf degistirsen levhadaki anlam degisiyor ama hic bir zaman rastlamadim ki haberlerde yada bir belgesel de trafik levhalari konusuna.izledigimiz sey sadece ölenler asiri hiz ve hatta trafikpolisini para ile gördügünü görmezden e cevirebiliyor bazisi. bunlar nerede oluyor sadece türkiyede,sonrada devleti yönetenler suclu,hayir bilincsiz olan cahil olan halk suclu.türkiyedeki sorunlarin baslangici cehalet ve egitimsizlik.onun icin levhalara baksada anlamiyacak sahislar olmustur hep olacaktirda.ki parayi say egliyeti al,,,,,,,,,,,,,,, carsidan alir gibi.cok cok olay var ki nereden baslamali düzeltmek icin mechul--

Çevrimdışı FİKRET GÜRSOY

• Tanıdık
  • **
« Yanıtla #2 : 13-Aralık-2008 (02:13:18 ÖS) »
Saygı değer sinemce hanfendi, Burası Türkiye mantığından artık vazgeçmeliyiz bence, bizamanlar medeniyetlerin kaynağı olan ülkem şimdi niye öncü ve önder olamıyor, bu uğurda çalışmalıyız, hemde hiç durmadan çalışmalıyız.

Çevrimdışı BirDost

• Yönetici
  • Tanıdık
« Yanıtla #3 : 01-Kasım-2011 (10:25:25 ÖS) »
Forum sayfalarında en çok okunan sayfanın bu olduğunu görünce istatistikleri inceledim. Bu sayfaya gelenlerin genelde trafik levhaları ve anlamları hakkında aramalar yaptığını gördüm. Sitemiz genel olarak çeşitli konularda forum ve sohbet üzerine kurulmuştur. Eğer trafik levhaları, trafik işaretleri ve anlamları hakkında bilgi arıyorsanız şu sayfaya bakmanızı öneririm:

Bilgiye doğru kaynaktan ulaşmak için, Kara Yolları Genel Müdürlüğü web sitesindeki Trafik İşaretleri sayfasına veya  trafik işaretleri el kitabına bakabilirsiniz.

Dilerseniz sohbet etmek için sohbet sayfamızda sohbet kanalımızda muhabbete katılabilir veya forum sayfalarında siz de birşeyler karalayabilirsiniz.

debroglie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03-Kasım-2011 (12:37:46 ÖÖ) »
Bu konu başlığının popüleritesinin sebebini bende hep merak etmiştim  :)

Çevrimdışı talker

• Çaylak
  • *
  • dost sohbet, forum, muhabbet, arkadaş, dostluk sitesi
« Yanıtla #5 : 02-Haziran-2013 (10:13:50 ÖS) »
heeeeey 2013teyiz 2008den kalma konular var burda ???  admin öldü galiba hadi siteyi hackleyelim :D
bir gün aniden şoförün camı açabileceğini anlat onlara.

kafkas
Bugün, 04:14:35 ÖÖ Gönderen: kafkas
Görüntülenme: 9 | Yorumlar: 0

O MAVİ GÖZLÜ BİR DEVDİ - NAZIM HİKMET

O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Kadının hayali minnacık bir evdi,
bahçesinde ebrul...
DeliKiz
26-Ekim-2014 (11:19:52 ÖS) Gönderen: DeliKiz
Görüntülenme: 55 | Yorumlar: 0

Kimse bilmez neden güldüğümü,
 Deli derler bana.
 Bazen masum bir çocuk,
 Bazen tehlikeli bir ordu olurum tek başıma.
 Katil ruhumun derinliklerinde,
 Kanatları kırık bir mele...
23-Ekim-2014 (11:32:22 ÖÖ) Gönderen: Serdar102 | Görüntülenme: 90 | Yorumlar: 0

KELEBEKLER

İki varmış, üç yokmuş. Beş varmış, on yokmuş. Bir çocuk varmış, çocuğun arkadaşı martıymış. Çocuk bir gün martıya şöyle demiş: " Ben bir masal yazmak isti...
20-Ekim-2014 (10:41:23 ÖÖ) Gönderen: ORHANAFACAN | Görüntülenme: 102 | Yorumlar: 0

İki Şehit,iki Yetim,iki Dul[/...
02-Ekim-2014 (12:59:21 ÖS) Gönderen: mehmetdemir | Görüntülenme: 198 | Yorumlar: 0

arkadaşlar merhaba
bu notebookun ekran kartı nasıldır
https://www.notebookadresi.com/asus-x550jk-xo012d-notebook36?keyword=X550JK
28-Eylül-2014 (05:14:32 ÖS) Gönderen: emrebulut | Görüntülenme: 181 | Yorumlar: 0

Arkadaşlar tam hasta olma zamanı aman dikkat edin, meyve tüketimine çok önem vermek gerektiği söyleniyor hep. ama ben pek dikkatli değilim ve fena halde nezle oldum. ümit çerçi'ye gittim ve heme...
24-Eylül-2014 (09:22:18 ÖS) Gönderen: kanbas | Görüntülenme: 208 | Yorumlar: 0

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım istanbul
08-Ağustos-2014 (12:18:38 ÖÖ) Gönderen: emrebulut | Görüntülenme: 663 | Yorumlar: 0

Arkadaşlar Ferhat Göçer yeni bir albüm çıkarmış. 10 numara olmuş. Zaten çok seviyodum kendisini, bu albümle birlikte daha da sevmeye başladım. Özellikle silinmeyen hatıralar şarkısı süper tam ya...
07-Ağustos-2014 (11:43:16 ÖS) Gönderen: emrebulut | Görüntülenme: 974 | Yorumlar: 0

ferhat göçerin yeni albümü çok güzel olmuş arkadaşlar. tüm parçalar birbirinden güzel ama en çok klip şarkısı olan silinmeyen hatıralar hoşuma gitti , dinlemenizi tavsiy...
29-Temmuz-2014 (08:43:17 ÖS) Gönderen: emrebulut | Görüntülenme: 994 | Yorumlar: 0

Merhabalar herkese. Bayramınız mübarek olsun. Bayramda sevdiklerimi mutlu etmeyi çok severim. zaman zaman hediyeler alırım yakınlarıma. Bu bayramda çiçek almayı tercih ettim. Özellikle bu bayram...